Black Stallion
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 24.75" (62.87 cm) |
| Art Height: | 19.25" (48.9 cm) |
| Frame Width: | 33.0" (83.82 cm) |
| Frame Height: | 27.25" (69.22 cm) |
| Medium: | charcoal on paper |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1979 |
Artwork
Bob Peak would create several sketches, sometimes very similar to each other while trying to find the right mood expression or composition.