Apocalypse Now (1979)
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 30.0" (76.2 cm) |
| Art Height: | 40.0" (101.6 cm) |
| Frame Width: | 40.5" (102.87 cm) |
| Frame Height: | 48.5" (123.19 cm) |
| Medium: | Watercolor and gouache |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1979 |
Artwork
Zoetrope Productions
Marlon Brando / Martin Sheen Original Key Art
Won Award of Excellence from The Society of Illustrators in 1980