Portrait of Actor Henry Fonda
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 21.75" (55.25 cm) |
| Art Height: | 18.5" (46.99 cm) |
| Frame Width: | 28.5" (72.39 cm) |
| Frame Height: | 25.25" (64.14 cm) |
| Medium: | Charcoal on paper |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1965 |
Artwork
For Schafer's Award Theater