Time Magazine (1962)
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 22.0" (55.88 cm) |
| Art Height: | 30.0" (76.2 cm) |
| Frame Width: | 36.0" (91.44 cm) |
| Frame Height: | 44.5" (113.03 cm) |
| Medium: | Pastel on paper |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1962 |
Artwork
President John F. Kennedy
Alternative Time Magazine Cover