Heavyweight Championship Boxing (Esquire Magazine)
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 18.0" (45.72 cm) |
| Art Height: | 24.5" (62.23 cm) |
| Frame Width: | 24.5" (62.23 cm) |
| Frame Height: | 31.25" (79.38 cm) |
| Medium: | Charcoal sketch |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1962 |
Artwork