Esquire Magazine Editorial Illustration
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 10.0" (25.4 cm) |
| Art Height: | 14.5" (36.83 cm) |
| Frame Width: | 15.5" (39.37 cm) |
| Frame Height: | 19.5" (49.53 cm) |
| Medium: | Charcoal, pastel and collage on paper |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1961 |
Artwork
World Heavy Weight Championship Preliminary Drawing