Reds Movie Poster Sketch
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 21.0" (53.34 cm) |
| Art Height: | 27.0" (68.58 cm) |
| Frame Width: | 27.0" (68.58 cm) |
| Frame Height: | 33.0" (83.82 cm) |
| Medium: | Pastel on black tone paper |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1981 |
Artwork
Voted 1981 best picture, REDS featured Warren Beatty, Diane Keaton. Directed by Warren Beatty.