Sports Illustrated Magazine Editorial Illustration
| Artist: | Bob Peak |
| Exhibition: | Bob Peak Drawing Exhibition / Book Signing |
| Art Width: | 23.5" (59.69 cm) |
| Art Height: | 18.25" (46.36 cm) |
| Frame Width: | 30.25" (76.84 cm) |
| Frame Height: | 25.0" (63.5 cm) |
| Medium: | Charcoal and gouache on paper |
| Features: |
Framed
Signed |
| Year: | 1963 |
Artwork
Article on pro football and the Cleveland Browns.